Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXXIII niedziela zwykła (15. 11. 2015)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 17 XI (wtorek) – św. Elżbieta Węgierska, matka trojga dzieci, która po śmierci męża obrała życie zakonne i oddała się pielęgnowaniu ubogich,

- 18 XI (środa) bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety,

- 19 XI (czwartek) – bł. Salomea, dziewica,

- 20 XI (piątek) –św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego 1863 r., karmelita bosy, który odnowił życie swojego zakonu w Polsce.

2. Jutro (16 XI)– święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

3. W sobotę (21 XI) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

4. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także s. organistka, chór parafialny, schola młodzieżowa i dziecięca, z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Msza św. w intencji chóru i siostry Cecylii o godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży.

6. Został zakończony kapitalny remont organów. Firmie Bernarda Termen z Wilna dziękujemy za jego przeprowadzenie pod kierunkiem Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

7. Dostępne są nasze parafialne kalendarze na 2016 rok oraz kalendarz rolników.

8. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Gdańskiej (2 rodziny), Poniatowskiego, Sienkiewicza, Ostrowskiej i Tęczowej.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Chrzczonek – 4 worki zboża, ul. Lwowskiej, Wileńskiej, Hallera, Spokojnej, Pogodnej, Cmentarnej, Bloku 6A (3, 4, 5 klatka).


11. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Witold Garwacki z Różana w wieku 64 lat;

- śp. Mieczysław Pruszkowski z Różana w wieku 76 lat;

- śp. Leonard Jarczyński z Drozdowa w wieku 94 lat. Wieczny odpoczynek…