Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA - 24.03.2024 r.

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Jest ona pamiątką wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy Świętej z godz. 16 wyruszy droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.
 3. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. Prosimy o modlitwę za kapłanów, których Pan Bóg postawił na drodze naszego życia i o modlitwę w intencji nowych powołań. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego sakramentu do Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy na znak uwięzienia Pana Jezusa. Spowiedź przed Mszą Świętą. Adoracja do godz. 21:00
 4. W Wielki Piątek o godz. 17:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej. Dzień przypominający o ukrzyżowaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji. Po zakończonej liturgii przenosimy Pana Jezusa do Grobu. Rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19:00. W tym dniu świecimy pokarmy na stół wielkanocny od godz. 8:00 do godz. 13:00 (co godzinę), w Kaplicy Trójcy Świętej o godz. 11:00, Załuzie – godz. 10:20. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Przez cały dzień woda święcona będzie stała w naczyniu przed kościołem.
 6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do udziału w modlitwie porannej tzw. Ciemnej Jutrzni o godz. 8:00.
 7. Do adoracji indywidualnej przy Grobie Pańskim zapraszamy przez cały dzień w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy Straż do czuwania przy Grobie Pańskim.
 8. W Niedzielę Wielkanocną porządek Mszy Świętych następujący: godz. 6:00 (Rezurekcja z procesją), 9:30, 12:00 i 16:00, w Kaplicy o 10:45.
 9. Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych następujący: 7:30, 9:30 i 12:00. Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy.
 10. W dniach 1-9 lipca zapraszamy dzieci od 3 klasy Szkoły Podstawowej na wyjazdu w Bieszczady. Informacje na plakacie w gablocie.
 11. Zapraszamy do udziału w jednodniowym wyjeździe szlakiem czterech kultur: Tykocin, Supraśl, Bohoniki i Sokółka. Wyjazd 20 kwietnia o godz. 7:30. Koszt 130 zł.
 12. 12. Zapowiedzi przed ślubem:

- Tomasz Słowikowski, kawaler, Parafia pw. Św. Jacka, Rzewnie – Anna Maria Szpygiel, panna Parafia pw. Św. Anny, Różan, zapowiedz I

 1. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli:

+ Adam Sławomir Napiórkowski, l. 67, zam. Różan, ul. Gdańska

+ Krzysztof Jacek Kępka, l. 58, zam. Różan, ul. Targowa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..