OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5.05.2024 r.

1. Miesiąc maj to szczególny czas poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym. W dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej a w niedziele po Mszy Świętej z godz. 9:30.
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 6.05 (poniedziałek) – Święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba;

- 8.05 (środa) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

1. 8 maja przypadają imieniny Księdza Proboszcza. W naszej modlitwie polecajmy Solenizanta, prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo.
  2. W czwartek, 9 maja, rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością zesłania Ducha Świętego.
  3. W następną niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Powoli kończy się okres wielkanocny. Zachęcamy by zgodnie z przykazaniami kościelnymi przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię Świętą.