Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXXII niedziela zwykła (06. 11. 2016)

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Przypominamy o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła;

- 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu;

- 12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, przelał krew za jedność Kościoła.

3. W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele papieża Franciszka o modlitwę za niego.

4. Od 10 XI (czwartek) na Mszy wieczornej nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

5. W piątek, 11 listopada, przypadnie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się o to, by każdy Polak troszczył się o wspólny dom, jakim jest jego kraj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9.30, podczas której będziemy zawierzać dobremu Bogu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Polski, a także będziemy Go prosić, aby każdy jej mieszkaniec czuł się dobrze jako obywatel i jako chrześcijanin. Pozostałe Msze św. o godz. 7.30 i 16.00. Ks. Biskup udziela na ten dzień dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek na „Kościół w potrzebie”.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza, Placu Obrońców Różana i Ponikiewki. Bóg zapłać.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Ponikiewki (5 worków zboża), Załęża Wielkiego (1 worek zboża) i Miłon.

10. Ofiary na wypominki roczne można składać do końca listopada.