Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (30. 10. 2016)

1. „Kościół to nie tylko dom z kamieni i złota, Kościół żywy i prawdziwy to jest serc wspólnota” – śpiewamy w jednej z pieśni. W sposób szczególny tę prawdę pragniemy sobie uświadomić obchodząc uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Choć to data umowna, chcemy przez każdorazowy udział w Eucharystii tworzyć i umacniać wspólnotę Kościoła, wspólnotę braci i sióstr w jednej wierze.

2. We wtorek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. O godz. 11.30 modlitwa różańcowa za zmarłych po której przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tam zostanie odprawiona Msza św. (w przypadku deszczu w świątyni). Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki (na cmentarzu).

3. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 procesja żałobna wokół kościoła. O 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na podzwonne.

4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

5. Można zamawiać wypominki roczne. Jest to wyraz naszej troski i pamięci o zmarłych.

6. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.00.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. Przy sprzątaniu cmentarza pracowali panowie z Miłon: Chełstowski Janusz, Lewandowski Sławomir, Ziembiński Mariusz.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Brzuzego Małego, Załęża Wielkiego i Chrzczonek. Bóg zapłać.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Lwowskiej, Wileńskiej, Hallera, ul. Warszawskiej (od centrum do czołgu), ul. Sienkiewicza oraz Zawad, Załęża Sędziąt (6 worków zboża), Załęża Eliaszy (4 worki zboża), Podborza, Mroczk Rębiszewa, Pruszk (7 worków zboża), Załęża Gartki (5 worków zboża). Prosimy o odbieranie list na zbiórkę jesienną w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zmarły nasze parafianki:

- śp. Maria Pruszkowska z Pruszk w wieku 64 lat,

- śp. Marianna Chmielińska z Warszawy (pochodziła z Różana) w wieku 78 lat.

Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…