Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXXIII niedziela zwykła (13. 11. 2016)

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 16 XI – Najświętsza Maryja Panna Ostrobramska, Matka Miłosierdzia;

- 17 XI – św. Elżbieta Węgierska, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia;

- 18 XI – bł. Karolina Kózkówna, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;

- 19 XI – bł. Salomea, klaryska, która w bardzo heroiczny sposób oddała się na służbę Bożą.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Kościele zakończy się jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas. Na każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

5. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy parafii.

6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Polnej, Witosa, Adamowa, Chrzczonek i Paulinowa. Bóg zapłać.

7. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Szyg n. Narwią, bloku 6C, 6B (I i II Klatka), bloków nauczycielskich, Dzbędza, Załuzia (12 worków zboża).

8. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Marianna Miłońska z Ostrołęki (pochodziła z Podborza) w wieku 90 lat;

- śp. Franciszek Głażewski z Podborza w wieku 73 lat. Wieczny odpoczynek…