Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXX niedziela zwykła (23. 10. 2016)

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

3. W piątek (28 X) patronują nam święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby zmarłych nie zapominajmy o modlitwie za nich Przypominamy, że można składać ofiary na wypominki roczne.

5. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Hallera i Gdańskiej. Bóg zapłać.

6. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. 3-go Maja, Pl. Obrońców Różana, ul. Gdańskiej 6A (III–V klatki). Prosimy o odbieranie list na zbiórkę jesienną w zakrystii lub kancelarii parafialnej.