Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXIX niedziela zwykła (16. 10. 2016)

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

- 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;

- 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik;

- 20 X – św. Jan Kanty, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich;

- 21 X – bł. Jakub Strzemię, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;

- 22 X – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus.

3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego w tym dniu ich patronalnego święta.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje.

5. Można już składać ofiary na wypominki roczne.

6. Przy parafii pracowali panowie z Brzuzego: Rochmalski Lech, Rochmalski Dariusz, Białobrzeski Jan, Gołębiewski Zdzisław, Gutowski Konrad. Bóg zapłać.

7. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Kościuszki, Gdańskiej, Brzuzego Małego i Olsztyna. Bóg zapłać.

8. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Prycanowa, Ponikwi Wielkiej (6 worków zboża), Adamowa (4 worki zboża). Prosimy o odbieranie list na zbiórkę jesienną w zakrystii lub kancelarii parafialnej.