Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXVII niedziela zwykła (04. 09. 2015)

1. W tym tygodniu wspominamy:

- jutro (5 X) – św. Faustynę Kowalska, zakonnicę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarkę i apostołkę Bożego Miłosierdzia, kanonizowaną przez Jana Pawła II w roku 2000;

- w piątek (9 X) – bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, pierwszego Polaka, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Różaniec w dni powszednie odmawiamy o godz. 17.30.

3. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na Caritas.

4. Odpust Matki Bożej Różańcowej będziemy przeżywać 11 października. Suma odpustowa o godz. 12.00 poprzedzona będzie modlitwą różańcową o godz. 11.30. Zapraszamy asystę procesyjną W tym dniu o godz. 16.00 powitamy znaki Światowych Dni Młodzieży. Eucharystii z udziałem, młodzieży z naszego dekanatu będzie przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski. Prosimy młodzież o wzięcie ze sobą krzyży. Po Mszy św. odbędzie się czuwanie przy Krzyżu i ikonie Matki Bożej. Spotkanie zakończymy wspólną agapą..

5. Próba sypania kwiatów 10 X o godz. 12.00.

6. Starosta Makowski zaprasza na Koncert Papieski, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w kościele św. Józefa w Makowie Maz. Wykonawcami będą artyści scen warszawskich.

7. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Tęczowej, Szyg i Zawad. Bóg za płać.

8. Przy plebanii pracowali panowie z Mroczk Rębiszewa: Pepłowski Jerzy, Załęski Andrzej, Napiórkowski Mieczysław, Brzuzy Sławomir, Machnowski Mirosław. Bóg zapłać.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Szyg nad Narwią i Załuzia (część od Perzanowa) – 22 worki zboża.

10. Zmarł nasz parafianin śp. Edmund Rawa z Załęża Sędzięta w wieku 80 lat. Wieczny odpoczynek…