XXVI niedziela zwykła (27. 09. 2015)

1. W tym tygodniu wspominamy:

- jutro (28 IX) św. Wacława, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej;

- we wtorek (29 IX) św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę (30 IX) św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na łacinę;

- w czwartek (1 X) św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;

- w piątek (2 X) św. Aniołów Stróżów.

2. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W czasie nabożeństwa będziemy się modlić w intencji rodzin i Synodu Biskupów.

3. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.00. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.00.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Caritas.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów i scholanek.

6. Odpust Matki Bożej Różańcowej będziemy przeżywać 11 października. W tym dniu o godz. 16.00 powitamy znaki Światowych Dni Młodzieży. Eucharystii, z udziałem młodzieży z naszego dekanatu, będzie przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.

7. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego, 3 Maja, Placu Obrońców i Załęża Wielkiego. Bóg zapłać.

8. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Kazimierz Rogalski z Różana w wieku 77 lat;

- śp. Mirosław Sawicki z Różana w wieku 69 lat;

- śp. Tadeusz Kołodziejski z Szelkowa Starego w wieku 57 lat. Wieczny odpoczynek…