Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXIX niedziela zwykła (18. 10. 2015)

  1. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek (20 X) – św. Jan Kanty, kapłan, który studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a później został jego profesorem. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia względem ubogich.

- w środę (21 X) – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, misjonarz kresów wschodnich Rzeczypospolitej, a w końcu arcybiskup halicko-lwowski.

- w czwartek (22 X) – św. Jan Paweł II, papież. Uroczyście rozpoczął swój pontyfikat 22 X 1978 roku i wprowadzał w życie Kościoła uchwały Soboru Watykańskiego II, kanonizowany 27 IV 2014 rok

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej parafii XV Dzień Papieski. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary do puszek będą przeznaczone na stypendia dla tej młodzieży.

3. Dziś także przeżywamy dzień modlitw za pracowników służby zdrowia z racji przypadającego święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty. Dziś też rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji misjonarzy. Za tydzień taca na misje.

4. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 16.00, spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby zmarłych nie zapominajmy o modlitwie za nich Przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki roczne.

6. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Kilińskiego, Szkolnej, Parkowej, Gdańskiej, Placu Obrońców Różana, Dzbędza i Chrzczonek.

7. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy z ul. Gdańskiej (domy prywatne), Załęża Sędzięta – 6 worków zboża, Ponikwi Wielkiej – 6 worków zboża.

8. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Mirosław Kapraszewski z Różana w wieku 55 lat,

- śp. Wacława Smolińska z Załęża Wielkiego w wieku 86 lat,

- śp. Rozalia Załęska z Różana w wieku 85 lat,

- śp. Kazimierz Świercz z Dzbędza w wieku 79 lat.

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…