XXIX Niedziela Zwykła (21. 10. 2018)

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.
  2. Jutro wspominamy św. Jana Pawła II, Polaka, jednego z największych papieży naszych czasów.
  3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Taca będzie przeznaczona na misje katolickie.
  4. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych. Przynosząc kwiaty i znicze nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych – intencje mszalne, wypominki roczne, jednorazowe i podzwonne. Nie zapominajmy o naszej osobistej modlitwie za nich. Tego przede wszystkim uczmy nasze dzieci. Nasze zachowanie na cmentarzu, miejscu świętym, powinna cechować powaga, skupienie i wyciszenie. Nie cmentarzu nie wolno palić papierosów i wprowadzać psów. Szanujmy to tak ważne miejsce, gdzie spoczywają nasi kochani bliscy i przyjaciele.
  5. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy miejscowości: Brzóze Duże, Mroczki Rębiszewo, Ponikiew Wielka, ul. Czystej, Kopernika i Curie-Skłodowskiej. Bóg zapłać.
  6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Chrzczonek i ul. Hallera. Bóg zapłać.
  7. Dziś w całej Polsce liczeni są wierni obecni na nabożeństwach. Prosimy o powolne wychodzenie z kościoła by ministranci mogli policzyć.
  8. Dzisiaj decydujemy o wyborze władz samorządowych na poziomie gminy, powiatu i województwa. Zachęcamy do uczestnictwa w akcie obywatelskiej odpowiedzialności.
  9. Zmarła nasza parafianka: śp. Henryka Napiórkowska z Pruszk w wieku 75 lat, „Wieczny odpoczynek…”