Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła (28. 10. 2018)

1. X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, aby przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród całej muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie.
  2. W czwartek, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30.O godz. 11.30 modlitwa różańcowa za zmarłych po której przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tam zostanie odprawiona Msza św. Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16:00. W uroczystość 1 listopada jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej. Odwiedzanie grobów na cmentarzach bez Eucharystii jest mało wartościowe i jest zaprzeczeniem sakralnego charakteru tego bardzo ważnego święta.
  3. W piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 procesja żałobna wokół kościoła. O 17.30 różaniec za połączony z wypominkami jednorazowymi.
    W tym dniu składamy ofiary na podzwonne. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z racji tego święta ks. biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
  4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki - dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
  5. W pierwszą sobotę - Msze św. o 7.00 i 18.00; adoracja od 17:30.
  6. Msze Święte po różańcowe zostaną odprawione w intencji mieszkańców:
  • Załęża Sędzięta – 2 grudnia o godz. 9.30
  • Podborza – 9 grudnia o godz. 9.30
  • Załęża Gartki – 9 grudnia o godz. 16.00
  • Prycanowa – 16 grudnia o godz. 12.00
  1. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Załęża Sędzięta
    (6 worków zboża), Podborza, Adamowa, Paulinowa oraz ul. Hallera, Lwowskiej, Wileńskiej, Poniatowskiego (część od centrum miasta), bloku 6E i 6A (I i II klatka).
  2. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego, Gdańskiej, Paulinowa oraz Koła Różańcowe „Światło” i „Męskie”. Bóg zapłać.