XXVIII Niedziela Zwykła (14. 10. 2018)

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40-tą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach Rodaków w Ojczyźnie i na emigracji.
  2. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na papieski fundusz stypendialny pn. „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaadresowany do młodzieży z biednych rodzin.
  3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otaczamy ich naszymi modlitwami, życzliwością i wdzięcznością.
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  5. W czwartek, święto św. Łukasza, Ewangelisty. W tym dniu modlimy się za lekarzy, pielęgniarki, wolontariuszy i wszystkich pracowników medycznych.
  6. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Modlitwą różańcową, myślą oraz ofiarowaniem naszych cierpień wspierajmy misjonarzy i misjonarki w ich trudzie głoszenia Słowa Bożego na wszystkich kontynentach. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont domu parafialnego. Za tydzień ogólnopolska akcja liczenia wiernych na nabożeństwach.
  7. Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy organizuje wyjazd na Marsz Niepodległości organizowany w Warszawie w dniu 11 listopada. Informacje i zapisy u pani doktor Teresy Błońskiej-Jankowskiej.
  8. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Prycanowa. Bóg zapłać. Prosimy o odbieranie list zbiórki jesiennej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Kaszewca. Bóg zapłać.
  10. Można składać ofiary na wypominki całoroczne za zmarłych.
  11. Zmarli nasi parafianie: śp. Aleksander Mengarda z m. Brzóze Duże w wieku 71 lat, śp. Elżbieta Dyjak z Kaszewca w wieku 65 lat, „Wieczny odpoczynek…”