Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Odpust NMP Różańcowej (09. 10. 2016)

1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci NMP Różańcowej. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.

2. Dzisiaj, już po raz 16, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Z tej racji zbiórka do puszek.

3. W tym tygodniu patronują nam:

- 11 X – św. Jan XXIII, „Papież Dobroci” bądź „Dobry Papież Jan”, który zwołał Sobór Watykański II;

- 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapłan, zakonnik ze Zgromadzenia Ojców Kapucynów, założyciel zgromadzeń bezhabitowych;

- 15 X – św. Teresa od Jezusa, wielka mistyczka karmelitańska, reformatorka karmelitańskiej rodziny zakonnej.

4. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy o godz. 18.00.

5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Romana z Ukrainy który wygłosi słowo Boże i będzie zbierał ofiary do puszek.

7. Również w niedzielę odbędzie się liczenie wiernych.

8. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone przy parafii.

9. Można już składać ofiary na wypominki roczne.

10. Przy sprzątaniu kościoła pracowały panie z Załuzia: Mroczkowska Anna, Kmiołek Jolanta, Brokowska Maria, Kanclerz Beata, Brant Ewa; z Różana: Błońska Halina, Czaplicka Jadwiga, Szymańska Danuta, Siepioła Daniela, Kosińska Monika.

11. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza mieszkańców ul. Polnej. Jako następni Obraz przejmą rodziny z ul. Kościuszki i Witosa.

12. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Kilińskiego. Bóg zapłać.