XXII niedziela zwykła (28. 08. 2016)

1. Jutro (29 VIII) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

2.  W czwartek (1 IX) przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

3. 1 IX rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele: dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w piątek ( 2 IX) o godz. 10.00; dla Zespołu Szkół w poniedziałek (5 IX) o godz. 10.00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty w tym tygodniu codziennie przed Mszą św.

4. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 – 18.00

- I piątek, Msze o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00, 9.00 i 18.00. adoracja w godz. 7.30-9.00 i 17.00-18.00.

- I sobota, Msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o 7.00 i 18.00.

5. Młodzież pragnącą w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy już od września do odprawiania I piątków miesiąca.

6. W sobotę (3 IX) o godz. 16.00 Nieszpory u św. Rozalii. W niedzielę (4.IX) – odpust, dożynki dekanalne i powiatowe u św. Rozalii o godz. 12.00.

7. Od 1 IX Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00 oraz 17.00 – 18.00.

8. 8 września (czwartek) o godz. 5.00 wyruszy z Różana (po raz 15) piesza pielgrzymka do Wąsewa. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

9. Od 27 sierpnia pracę w naszej parafii rozpoczęła Siostra Gabriela (organistka). Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w owocnym trudzie posługiwania dla dobra naszej wspólnoty.

10. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

11 Do wieczności odeszła śp. Hanna Jakubiak z Drozdowa Nowego w wieku 57 lat (została pochowana na naszym cmentarzu). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…