XXI niedziela zwykła (21. 08. 2016)

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa;

- 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską;

- 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

3. W piątek, 26 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w Jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę, 28 VIII, na Mszy św. o godz. 12.00, będziemy obchodzić nasze parafialne dożynki. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy Załęża Wielkiego.

5. 3 września organizowany jest wyjazd na Święto Dziękczynienia do Torunia. Informacje i zapisy u P. Wróblewskich (Pl. Obrońców Różana).

6. Z dniem 25 VIII z naszej parafii odchodzi S. Cecylia – organistka. Czcigodnej Siostrze serdecznie dziękujemy za piękną posługę. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętej patronki na drogach realizacji zakonnego powołania. Szczęść Boże.

7. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Królowej Bony i Gdańskiej. Bóg zapłać.

8. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Ryszard Kamiński z Załuzia w wieku 81 lat;

- śp. Konstancja Soin z Różana w wieku 85 lat;