XXIII niedziela zwykła (04. 09. 2016)

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie.

2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schole dziecięca i młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

3. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do zasiewów. W tym dniu o godz. 5.00 wyruszy z Różana (po raz 15) piesza pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

4. Burmistrz Gminy Różan i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Różańskiej zapraszają na koncert chóru reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę (11. 09.) po Mszy o godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.

6. Za tydzień diecezjalne dożynki w parafii Kobylin Borzymy. Naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy Załęża Wielkiego.

7. W dniu dzisiejszym ofiary do puszek na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

8. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z Pruszk, ul. Sienkiewicza, Gdańskiej i Czystej. Bóg zapłać.

9.  Zmarł nasz parafianin, śp. Władysław Wójcik z Załęża Wielkiego w wieku 92 lat. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…