VI Niedziela Wielkanocna (21. 05. 2017)

1. Dziś uroczystość I Komunii Świętej. 62 dzieci po raz pierwszy przyjmą do swoich serc Pana Jezusa. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza – ornat ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W białym tygodniu dzieci przychodzą na Mszę św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Na zakończenie tygodnia radości pierwszokomunijnej dzieci z rodzicami pojadą na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Olsztyna.

3. Dziś kandydaci do bierzmowania rozpoczynają modlitewne przygotowanie do przyjęcia sakramentu nowenną do Duch Świętego. We czwartek, po Mszy wieczornej, złożą wyznanie wiary wobec delegata księdza biskupa. Spowiedź młodzieży, ich rodzin i świadków w piątek (26 V) o godz. 17.00. Do sprzątania świątyni zapraszamy w poniedziałek (29 V) po Mszy wieczornej.

4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

5. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Porządek nabożeństw poświęcenia pól:

- 22 V (poniedziałek) – Paulinowo

- 23 V (wtorek) – Dzbądz

- 24 V (środa) – Brzuze Duże i Małe

- 25 V (czwartek) – Szygi

- 26 V (piątek) – Adamowo, Ponikiew Wielka, Ponikiewka, Zawady

- 27 V (sobota) – Szygi nad Narwią.

8. Prośba do rodziców – zachowanie dzieci przed kościołem.

9. Sprawa cmentarza grzebalnego. Po sprzątnięciu grobu (ów) nie wyrzucajmy śmieci za parkan. Są na to specjalne kontenery. Troszczmy się nie tylko o groby swoich bliskich. Druga sprawa – budując lub remontując pomnik kamieniarze muszą zostawić po sobie porządek. Gruz i ziemia powinny być usunięte poza cmentarz. Pomnikarzom nie wolno na własną rękę kopać dołów pod pieczary. Od tego jest grabarz P. Janusz Szymborski, który odpowiada za porządek na cmentarzu. Prace ziemne też do niego należą. Samowola w tym względzie będzie skutkowała zakazem wjazdu na teren cmentarza poszczególnym firmom kamieniarskim.

10. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Podborza. Bóg zapłać!