Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (28. 05. 2017)

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. We wtorek, 30 maja o godz. 18.00 nasza młodzież przystąpi do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski. Zapraszamy do sprzątania świątyni w poniedziałek (29 V) po nabożeństwie wieczornym.

3. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W najbliższy -I czwartek miesiąca – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypada:

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00;

- I sobota, Msze św. do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 i 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

8. Za tydzień, na Mszy o godz. 12.00, brat Tymoteusz Hołozubiec złoży śluby wieczyste na ręce swojego przełożonego – prowincjała zakonu. Jest to bardzo ważna uroczystość, która kończy okres wieloletnich przygotowań do posługi szpitalnictwa według charyzmatu św. Jana Bożego.

9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

10. Zakończyliśmy nabożeństwa poświęcenia pól. Dziękujemy serdecznie za modlitewne spotkania w poszczególnych wioskach i złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Szkoda, że wielu nie docenia wartości wspólnej modlitwy. Potwierdzeniem tego faktu jest brak nabożeństw majowych w wielu wioskach.

11. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Przechodniej i Ostrowskiej.

12. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Kilińskiego, z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, zostanie odprawiona 9 VII o godz. 9.30.

13. Zmarła na sza parafianka śp. Krystyna Tuszyńska z Paulinowa w wieku 88 lat. Wieczny odpoczynek…