V Niedziela Wielkanocna (14. 05. 2017)

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. W parafii naszej przeżywamy ją niedzielę Matki Bożej Fatimskiej w stulecie Jej objawień trójce dzieci. Dwoje z nich Franciszek i Hiacynta od wczoraj są świętymi. Kanonizacji dokonał osobiście Papież Franciszek wobec zgromadzonych setek tysięcy pielgrzymów na wielkim placu – miejscu objawień. Z całym Kościołem dziękujemy Matce Bożej za Jej troskę o nasze zbawienie i pokój na świecie. Po Mszy o 12.00 Procesja Fatimska wokół kościoła.

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, kapłana i męczennika.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 – Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich. Dzieci z rodzicami przystąpią do spowiedzi w piątek o godz. 16.00.

4. Za tydzień, po Mszy o godz.16.00, rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Msza święta w intencji mieszkańców ul. Cmentarnej, Pogodnej i 3 Maja, z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, zostanie odprawiona 18 VI o godz. 16.00.

6. Porządek nabożeństw poświęcenia pól:

- 15 V (poniedziałek) – Mroczki Rębiszewo

- 16 V (wtorek) – Pruszki

- 17 V(środa) – Prycanowo

- 18 V (czwartek) - Podborze

- 19 V (piątek) - Załuzie

- 20 V (sobota) – Kaszewiec i Białobrzeg

W następnym tygodniu:

- 22 V (poniedziałek) – Paulinowo

- 23 V (wtorek) – Dzbądz

- 24 V(środa) – Brzuze Duże i Małe

- 25 V (czwartek) - Szygi

- 26 V (piątek) – Adamowo, Ponikiew Wielka, Ponikiewka, Zawady

- 27 V (sobota) – Szygi nad Narwią.

7. Są do nabycia, u ministrantów lub w zakrystii, modlitewniki „Nasza Pani Fatimska”.