Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna (01. 05. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła;

- 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;

- 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po Mszy o godz. 18.00.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Podczas Eucharystii o godz. 9.30 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz Strażaków. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. Od 4 maja rozpoczynamyNabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię:

- 4 V (środa) - Brzuze Duże i Małe

- 6 V (piątek) – Paulinowo

- 7 V (sobota) – Mroczki Rębiszewo

- 9 V (poniedziałek) – Dzbądz

- 10 V (wtorek) – Pruszki

- 11 V (środa) – Chrzczonki

- 12 V (czwartek) – Miłony

- 13 V (piątek) – Szygi

- 14 V (sobota) – Kaszewiec i Białobrzeg

5. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, modlimy się w intencji powołań

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00. Tego dnia rozpoczniemy też Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

6. Koła Żywego Różańca organizują 15 maja jednodniową pielgrzymkę autokarową do Gdańska Oliwy. W programie Msza św., koncert organowy w katedrze Oliwskiej i zwiedzanie Gdańska. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy przyjmują państwo Weronika i Józef Wróblewscy i pani Grażyna Janyszko.

7. W przyszłą niedzielę (8 V) będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy o godz. 16.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Załęża Wielkiego i ul. Czystej.

9. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Marianna Dłużek z Dzbędza w wieku 92 lat;

- śp. Wanda Borucka z Tłuszcza w wieku 84 lat;

- śp. Stanisław Peczyński z Różana w wieku 71 lat. Wieczny odpoczynek…