Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna (24. 04. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii;

- 29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

2. W piątek naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy o godz. 18.00 będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.

4. Od 4 maja rozpoczynamyNabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię:

- 4 V (środa) - Brzuze Duże i Małe

- 5 V (czwartek) – Dzbądz

- 6 V (piątek) – Paulinowo

- 7 V (sobota) – Mroczki Rębiszewo

5. Zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka, w dzisiejszą Niedzielę ma miejsce, w całym świecie, zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Ojciec Święty liczy na to, że „wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę”.

6. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny z ul. Warszawskiej. Jako następni obraz przejmą mieszkańcy ul. Poniatowskiego i ulic przyległych od strony Podborza.

7. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Chrzczonek, Załęża Eliaszy, ul. Hallera i Ostrowskiej. Bóg zapłać.

8. Zmarł nasz parafianin śp. Adam Wasilewski z Różana w wieku 44 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…