Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (08. 05. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- jutro (9 V) – Św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski;

- 14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.

2. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. Tą uroczystością kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

4. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

5. Poświęcenia pól w tym tygodniu:

- 9 V (poniedziałek) – Dzbądz

- 10 V (wtorek) – Pruszki