V niedziela zwykła (05. 02. 2017)

1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy.

2. W niedzielę 12 lutego w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu UFAM TOBIE. To film o miłości Boga, która nie zna granic. Film został przekazany uczestnikom Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Projekcja odbędzie się o godz. 17:00 w kościele. Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu. Przez całą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę film „UFAM TOBIE” i inne filmy.

3. Msza święta w intencji mieszkańców ulic Kościuszki i Witosa z racji nawiedzenia obraz Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona 16. IV o godz. 9.30.

4. Firma Green Office Ecologic wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie kolejny raz organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozyskane środki z tej akcji będą przeznaczone na wsparcie projektów katolickich, głównie misyjnych. Prosimy sołtysów poszczególnych wsi oraz ludzi dobrej woli o pomoc w dostarczeniu tych sprzętów na mały parking przy Górce Panny Marii. Odbiór elektrośmieci nastąpi 8 lutego o godz. 11.30.

5. Ostrołęckie Centrum Kultury informuje, że od 17 – 23 lutego o godz. 16.10, na ekranie Kina Jantar, będzie wyświetlany film „Zerwany kłos”, poświęcony życiu i męczeństwie bł. Karoliny Kózkówny.

6. Przy wycince i sprzątaniu drzew na cmentarzu pracowali panowie z Prycanowa: Chełchowski Ireneusz, Podgurski Jacek i Kossakowski Artur z Różana. Bóg zapłać!

7. Zmarli nasi Parafianie: śp. Kazimierz Mosakowski z Różana w wieku 80 lat i śp. Jan Józef Obrębski z Różana w wieku 67 lat. Wieczny odpoczynek...