VI niedziela zwykła (12. 02. 2017)

1. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

2. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia. Tematy te są poruszane w dzisiejszym Głosie Katolickim, szczególnie w artykułach „Kochać w zgodzie z Bogiem” i „Singiel to po prostu tchórz”.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii a do puszek będą przeznaczone na misje.

4. Komunikat Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2016 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zwracam się z prośbą do Państwa o ofiarność, która kosztuje tak niewiele. Proszę o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczymy na: dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Informacja o KRS „CARITAS BLIŹNIM” znajduje się na: plakatach, obrazkach kolędowych i w Głosie Katolickim.

5. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Czystej. Bóg zapłać.