IV niedziela zwykła (29. 01. 2017)

1. 2 lutego, w pierwszy czwartek miesiąca, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

3. W tym tygodniu przypadają:

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.30. w tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Po każdej Mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

- I sobota, Msze św. do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

4. Od środy(1 lutego) będzie odprawiana wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

5. Firma Green Office Ecologic wspólnie z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie kolejny raz organizują zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozyskane środki z tej akcji będą przeznaczone na wsparcie projektów katolickich, głównie misyjnych. Prosimy sołtysów poszczególnych wsi oraz ludzi dobrej woli o pomoc w dostarczeniu tych sprzętów na mały parking przy Górce Panny Marii. Odbiór elektrośmieci nastąpi 8 lutego o godz. 11.30.

6. Przy sprzątaniu drzew na cmentarzu pracowali panowie z Pruszk: Napiórkowski Jacek, Kobyliński Sławomir, Pruszkowski Zdzisław, Gutowski Jan, Glinka Andrzej, Trojecki Krzysztof i Wiewiórkowski Wiesław. Bóg zapłać!

7. Zmarli nasi Parafianie: śp. Władysława Kołodziejska z Załuzia w wieku 89 lat i śp. Sławomir Załęski z Różana w wieku 51 lat. Wieczny odpoczynek..