IV Niedziela Wielkanocna (07. 05. 2017)

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Trzeba modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – odpust w Sieluniu.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na Mszy świętej i nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4. W sobotę, 13 maja, mija 100 lat od objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie. Maryja objawiła się trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Prosiła dzieci o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie i nawrócenia grzeszników. W następną niedzielę będziemy uroczyści obchodzić setną rocznicę objawień NMP Fatimskiej. Po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się procesja fatimska wokół kościoła.

5. Rozprowadzamy modlitewniki „Nasza Pani Fatimska”. Można je nabyć u ministrantów lub w zakrystii w cenie 10 zł.

6. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.

7. Od 8 maja rozpoczynamy Nabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię:

- 8 V (poniedziałek) – Załęże Eliasze

- 9 V (wtorek) – Załęże Sędzięta

- 10 V(środa) – Załęże Wielkie

- 11 V (czwartek) - Załęże Gartki

- 12 V (piątek) - Chrzczonki

- 13 V (sobota) – Miłony

W następnym tygodniu:

- 15 V (poniedziałek) – Mroczki Rębiszewo

- 16 V (wtorek) – Pruszki

- 17 V(środa) – Prycanowo

- 18 V (czwartek) - Podborze

- 19 V (piątek) - Załuzie

- 20 V (sobota) – Kaszewiec i Białobrzeg

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Witosa, Sienkiewicza (dwie rodziny) i Dyszobaby. Bóg zapłać.

9. Zmarła śp. Henryka Jedut z Łomianek w wieku 84 lat. Została pochowana na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…