Uroczystość Zesłania Ducha Św. (15. 05. 2016)

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

3. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – na Mszy o godz. 9.30 – Pierwsza Komunia Święta dzieci klas trzecich. Dzieci z rodzicami przystąpią do spowiedzi w piątek o godz. 17.00. Msza św. odpustowa w kaplicy w Zawadach o godz. 12.00. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

5. Poświęcenia pól w tym tygodniu:

- 16 V (poniedziałek) – Podborze

- 17 V (wtorek) – Załęże Wielkie

- 18 V (środa) – Prycanowo

- 19 V (czwartek) – Załęże Eliasze

- 20 V (piątek) – Załęże Sędzięta

- 21 V (sobota) – Załuzie

- 23 V (poniedziałek) – Załęże Gartki

- 24 V (wtorek) – Adamowo, Ponikiew Wielka, Ponikiewka i Zawady

- 25 V (środa) - Szygi nad Narwią

6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Ostrowskiej, Gdańskiej, Uklei, Czystej i Dzbędza.Bóg zapłać!

7. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Genowefa Dawidczyk z Kaszewca w wieku 86 lat;

- śp. Stefan Karwowski z Dzbędza w wieku 66 lat. Wieczny odpoczynek…