Uroczystość Trójcy Świętej (22. 05. 2016)

1. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego.

2. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w latach poprzednich i udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej 1 reklamówkę). Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem Matki. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

4. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o godz. 12.00.

5. Bóg zapłać rodzicom dzieci, które dziś przeżywają I Komunię Świętą za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz dar ołtarza – Mszał. Rodzice z dziećmi będą przeżywać Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy św. o godz. 18.00 i w oktawie Bożego Ciała.

6. Poświęcenia pól w tym tygodniu:

- 23 V (poniedziałek) – Załęże Gartki

- 24 V (wtorek) – Adamowo, Ponikiew Wielka, Ponikiewka i Zawady

- 25 V (środa) - Szygi nad Narwią

7. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Sienkiewicza i Podborza.