Uroczystość Zesłania Ducha Św. (04. 06. 2017)

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 śluby wieczyste złoży nasz parafianin Br. Grzegorz Tymoteusz Hołozubiec. Rodzice Br. Tymoteusza z Braćmi z Zakonu Bonifratrów ufundowali do naszej świątyni ołtarzowy krzyż i komplet świeczników. Składamy „Bóg zapłać” za piękny dar ołtarza.

4. Jutro obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 9.30 – Komunia Rocznicowa dzieci klas czwartych. Dzieci z rodzicami przystąpią do spowiedzi w piątek (9 VI) o godz. 17.00. Po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy rodziców do sprzątania kościoła.

7. Msza św. odpustowa w kaplicy Trójcy Przenajświętszej w Zawadach Ponikwi o godz. 12.00. Po procesji eucharystycznej odbędzie się I Katolicki Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy.

8. Przy parafii pracowali z Kaszewca i Białobrzegu: Biedrzycki Henryk, Białobrzeski Stanisław, Dawidczyk Mieczysław, Kaczmarczyk Ryszard, Zajda Danuta.

9. W ołtarzu bocznym św. Jana Pawła II został umieszczony nowy obraz Świętego Papieża.

10. Zmarły nasze parafianki: śp. Irena Daszewska z Różana w wieku 91 lat i śp. Krystyna Kowalczyk z domu Soin z Warszawy (pochodziła z Różana) w wieku 88 lat. Wieczny odpoczynek…