IX niedziela zwykła (29. 05. 2016)

1. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godz. 18.00.

2. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP.

3. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

4. W czwartek (02. 06.) - ostatni dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta z procesją o godz. 18.00. Po procesji – błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 – 9.00.

6. W sobotę (04. 06.), przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP oraz pierwsza sobota czerwca.

7. Zakończyliśmy nabożeństwa poświęcenia pól. Za modlitewne spotkania w poszczególnych wioskach i złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Szkoda, że nie wszyscy parafianie rozumieją istotę i sens wspólnej modlitwy, którą obejmowaliśmy wszystkich mieszkańców danej miejscowości, a nie tylko rolników. Mamy nadzieję, że frekwencja w następnych latach będzie lepsza..

8. Obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczął nawiedzanie mieszkańców ul. Poniatowskiego i ulic przyległych. Jako następni obraz przejmą mieszkańcy ul. Uklei.

9. W świątyni naszej został zamontowany nowy ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej. Ołtarz zostanie jeszcze pozłocony. Panu Henrykowi Jabłońskiemu dziękujmy za piękne i solidne wykonanie. Wcześniej ogłaszaliśmy, że ołtarz jest wotum naszej parafii na jubileusz 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wszyscy parafianie składają ofiary na ten cel w czasie nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Dotychczas złożono zaledwie czwartą część (25%) potrzebnej sumy. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel, niekoniecznie czekając na nawiedzenie Jezusa Miłosiernego.

10. W dniach 16 – 23. 07. 2016 r. organizujemy kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. Więcej informacji u ks. Andrzeja.

11. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.