Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla (20. 11. 2016)

1. Dzisiejsza uroczystość stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia. Zgodnie z zarządzeniem biskupów polskich w całej naszej Ojczyźnie dokonujemy Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszych serc.

2. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

3. W tym tygodniu patronują nam:

- 22 XI – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej. Chórowi parafialnemu i scholi młodzieżowej, pod kierunkiem s. Gabrieli, składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki św. Cecylii

- 24 XI – święci męczennicy wietnamscy: Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

4. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych.

5. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

6. Od jutra Siostry rozpoczynają roznoszenie opłatków według ustalonego porządku. Prosimy o życzliwe przyjmowanie Sióstr i składanie ofiar na potrzeby Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

7. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Szkolnej, Chrzczonek, Załęża Gartki i Ostrołęki. Bóg zapłać.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy bloku 6A (I i II klatka), bloku 6 (z kominem), Fortowej, Lazurowej, Tęczowej, Słonecznej, Marzanny, Ostrowskiej, Nowej, Nadnarwiańskiej, Mostowej, Brzóze Duże.