Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu (27. 11. 2016)

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Msze św. Roratnie codziennie rano o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W blasku światła lampionów roratnych, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci na Msze roratnie przynoszą ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane.

3. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu patronują nam:

- 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich;

- 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

5. Caritas Diecezji Łomżyńskiej przed świętami Bożego Narodzenia prowadzi akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ma na celu zebranie środków finansowych dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej Diecezji. W mijającym roku z letniego wypoczynku zorganizowanego przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej skorzystało ok. 3000 dzieci. Symbolem tego dzieła jest wigilijna świeca. Od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzanie tych świec w cenie 5 i 15 zł.

6. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.30.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

7. Za tydzień ofiary do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

8. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej (2 rodziny), Poniatowskiego, Lazurowej, Chrzczonek i Prycanowa. Bóg zapłać.

9. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Uklei, bloku 6D, 6E, Gdańskiej (domy prywatne), Warszawskiej (od Gosi), Chrzczonek.

10. Zmarł nasz parafianin śp. Zygmunt Cychowski z Różana w wieku 81 lat. Wieczny odpoczynek…