Święto Świętej Rodziny (30. 12. 2018)

1. Kończy się rok Pański 2018. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski, które każdy z nas otrzymał. i jednocześnie przepraszamy za wszelkie zło popełnione
    w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Uczynimy to jutro w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.00.
  2. 2018 rok w statystyce parafialnej wyglądał następująco:

Ochrzczono 51 dzieci; do I Komunii św. przygotowano – 62 dzieci; Bierzmowanie przyjęło 37 młodych parafian; Małżeństw sakramentalnych zawarło 31par; do wieczności odeszło 68 osób. Komunii Św. rozdaliśmy 65 tysięcy.

W kościele parafialnym uczyniliśmy niewiele. Kupiliśmy cztery ornaty (2 złote i 2 zielone). W kaplicy świętej Anny zamontowaliśmy nowe reflektory ledowe. Setną rocznicę niepodległości upamiętniliśmy specjalną tablicą mosiężną - w kaplicy Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

Przy kaplicy Św. Trójcy w Zawadach odnowiono i pomalowano ogrodzenie.

Rozpoczęliśmy remont połączony z rozbudową domu parafialnego. Dobudowane zostało jedno piętro oraz klatka schodowa. W kończącym się roku wykonano prace ogólnobudowlane, przykryto dach blachą, wstawiono brakujące okna oraz wykonano instalację elektryczną.

Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc materialną i wsparcie. Panu Burmistrzowi i Radzie Gminy w Różanie dziękujemy za dotację przekazaną na dom parafialny. Dalsze prace przy budynku parafialnym będą prowadzone w następnym roku. Wszystkie zobowiązania naszej parafii względem instytucji kościelnych i państwowych są uregulowane na bieżąco.

1. We wtorek (1 stycznia) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok 2019. Z racji Uroczystości jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Sylwestrowe zabawy i uciechy nikogo nie zwalniają z uczestnictwa w noworocznej Eucharystii. Porządek nabożeństw jak w niedzielę (oprócz kaplicy w Zawadach). Od wielu lat w tym dniu modlimy się o pokój na świecie.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i sobotę Msze święte o godz. 7.00. W piątek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  3. W następną niedzielę, 6 stycznia – przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje katolickie. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta
    (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdzie Orszak Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci w przebraniach.
  4. W styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano, do godziny 9.00.
  5. Porządek kolędy:

31 grudzień (poniedziałek)

Zawady, Miłony

Ponikiewka, Załęże Eliasze

2 styczeń (środa)

Szygi

Adamowo, Ponikiew Wielka

Ul. Gdańska, Ostrowska

2 księży

3 styczeń (czwartek)

Ul. Cmentarna, Pogodna

Ul. Uklei

4 styczeń (piątek)

Podborze

Ul. Nowa, Nadnarwiańska

Ul. Rolna

5 styczeń (sobota)

Załuzie

2 księży

Kolęda w następnym tygodniu:

7.01 (poniedziałek) – Paulinowo, Pruszki; ul. Sienkiewicza

8.01 (wtorek) – Czysta i przyległe; Parkowa, Spokojna

9.01 (środa) – Załęże Wielkie, Mroczki Rębiszewo; ul. Fortowa, Mostowa, Kilińskiego

10.01 (czwartek) – Załęże Sędzięta, Załęże Gartki; ul. Kościuszki, Witosa

11.01 (piątek) – ul. Warszawska (od Gosi – od 11.00) i Przemysłowa; ul. Warszawska
(od centrum).

12.01 (sobota) – ul. Słoneczna, Marzanny; ul. Lazurowa, Tęczowa

1. Ofiary na kościół w ostatnim tygodniu złożyły rodziny z ul. Kościuszki i Gdańskiej. Bóg zapłać.
  2. Zmarli nasi parafianie:    śp. Apolonia Linowska z Różana w  wieku 91 lat, śp. Tadeusz Brzostek z Różana w wieku 70 lat, śp. Edward Kapraszewski z Kaszewca w wieku 70 lat oraz śp. Ewa Kamińska z Załuzia w wieku 56 lat oraz śp. Tadeusz Stanisław Banul z Różana w wieku 57 lat. Wieczny odpoczynek…