Uroczystość Objawienia Pańskiego (06. 01. 2019)

1. W osobach Mędrców ze Wschodu, którzy przybywają oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi, odnajdujemy ludzi wszystkich ras, języków i religii, wezwanych do rozpoznania w Chrystusie jedynego Zbawiciela. Dzisiaj przeżywamy Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Modlitewnie i materialnie możemy wesprzeć misyjne dzieła Kościoła.
  2. Zgodnie z dawnym zwyczajem zabierzmy ze sobą pobłogosławioną kredę, aby oznaczyć drzwi naszych domów na znak przyjęcia Wcielonego Syna Bożego. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą.

Przedłużając radość dzisiejszej uroczystości, weźmy udział w Orszaku Trzech Króli. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdziemy z Trzema Królami w poszukiwaniu Nowonarodzonego Zbawiciela, by wspólnie oddać Mu nasz hołd miłości i wdzięczności.

1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

7 styczeń (poniedziałek)

Paulinowo

Sienkiewicza

2 księży

8 styczeń (wtorek)

Ul. Czysta i przyległe

Ul. Parkowa, Ul. Spokojna

9 styczeń (środa)

Załęże Wielkie

Mroczki Rębiszewo

Ul. Fortowa, Mostowa

Ul. Kilińskiego

10 styczeń (czwartek)

Załęże Sędzięta, Załęże Gartki

Ul. Kościuszki, Witosa

2 księży

11 styczeń (piątek)

Ul. Warszawska (od Gosi) i ul. Przemysłowa

1 ksiądz

Ul. Warszawska (od centrum)

12 styczeń (sobota)

Ul. Słoneczna, Marzanny

Ul. Lazurowa, Tęczowa

1 ksiądz

Kolęda w następnym tygodniu:

14.01 (poniedziałek) – Szygi n. Narwią, Kaszewiec i Białobrzeg; ul. Polna, Targowa 15.01 (wtorek) – ul. Królowej Bony, Poniatowskiego 15 A, 15 B; ul. Szkolna 8 i 8 A 16.01 (środa) – Chrzczonki, Pruszki; ul. Panny Marii, Plac Obrońców Różana;     Lwowska, Hallera, Wileńska

17.01 (czwartek) – 3 Maja; ul. Gdańska blok 6

18.01 (piątek) – ul. Gdańska blok 6 A

19.01 (sobota) – ul. Poniatowskiego i przyległe

1. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
  2. Dziś o godz. 18.00 w budynku GOUK-u w Różanie odbędzie się koncert Bożonarodzeniowy pt. „Jeden – zero dla nieba”, na który zapraszają Stowarzyszenie Aktywnych Pań w Załuziu i Gminy Ośrodek Upowszechniania Kultury w Różanie.
  3. Zmarli nasi parafianie: śp. Czesława Turek z Różana w wieku 84 lat, śp. Andrzej Michał Boczkowski z Różana w wieku 69 lat oraz śp. Józef Pepłowski z Mroczk Rębiszewa w wieku 80 lat. „Wieczny odpoczynek…”