Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25. 12. 2018)

1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Boże Narodzenie 2018

Umiłowani Bracia i Siostry, w tę świętą Noc odwieczne Słowo Boga stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas. (J 1, 14). Ta wielka tajemnica miłości Boga do człowieka, napełniła radością serca wszystkich, którzy w nowonarodzonym Dziecięciu rozpoznali oczekiwanego Mesjasza i Pana. Także i dziś, ta nieskończona miłość Boga do człowieka, fascynuje i napełnia pokojem serca wszystkich, którzy w Jezusie Chrystusie pokładają swoją nadzieję.

Przeżywając misterium Bożego Narodzenia, życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – radości i pokoju. Niech Boża łaska przenika codzienność, umacnia nadzieję i uzdalnia do rozpoznawania obecności Wcielonego Słowa w każdym dniu Nowego Roku.

Wraz z Księżmi Biskupami przyzywam Bożego błogosławieństwa, opieki Najświętszej Maryi Panny i świętego Józefa, dla każdej rodziny i każdego z Was.

+Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

1. Wszystkich Drogim Parafianom i Gościom z ks. Mateuszem życzymy, aby te Święta były pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.
  2. Dziś Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy.
  3. W środę (26 XII) – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; (w Kaplicy o 10.45) i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się kolędowanie przy szopce przed kościołem. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi i wszystkich Gości. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  4. Księdzu Mateuszowi serdecznie dziękujemy za przygotowanie Żłóbka Panu Jezusowi. Siostrze Dariuszy za świąteczne dekoracje naszej świątyni. Siostrze Alinie za mobilizację dzieci do uczestnictwa w Roratach i przynoszenie ozdób na choinkę, własnoręcznie wykonanych. Przez cały adwent dzieci ubierały drzewko, które wyróżnia się przy Żłóbku.
  5. Podziękowania składamy:

- chórowi parafialnemu z siostrą Gabrielą za uświetnienie dzisiejszej uroczystości

- orkiestrze młodzieżowej za oprawę muzyczną Pasterki,

- wszystkim, którzy brali udział w codziennych Roratach.

1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny. Jest to patronalne święto Zgromadzenia naszych Sióstr Zakonnych.
  2. 28 grudnia (piątek) rozpoczynamy kolędę czyli Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin naszej parafii. Program kolędy jest wywieszony w gablotkach (przed kościołem i w kruchcie) oraz umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.