Ogłoszenia Parafialne XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020r.

1. Jutro święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia

W sobotę wspominamy Ofiarowanie NMP.

1. W tym tygodniu modlimy się ze świętymi:
  • we wtorek ze świętą Elżbietą Węgierską, Zakonnicą
  • w środę z błogosławioną Karoliną Kózkówną, Dziewica i Męczennicą
  • w piątek ze świętym Rafałem Kalinowskim, Kapłanem
  1. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia NSJ. Odpust zupełny za publiczne odmówienie tego aktu. Taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy domu parafialnym.
  2. Wszystkim, którzy w dniach 1-8 listopada uczestniczyli w modlitewnej inicjatywie „Różaniec do granic nieba” składamy serdeczne podziękowania.
  3. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie Kościoła złożyli ,mieszkańcy: Załęża Sędzieta, Mroczk Rębiszewa, Dzbędza, Załęża Wielkiego, ul. Cmentarnej, Pogodnej, KŻR „Nadzieja”. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny: z ul. Lazurowej, Chrzczonek i Załęża Gartki. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zmarli nasi parafianie:

śp. Marianna Janina Kordowska z Ponikwi Wielkiej w wieku 101 lat,

śp. Tadeusz Jan Gumowski z Różana w wieku 89 lat,