Ogłoszenia parafialne XXII niedziela zwykła

XXII Niedziela Zwykła (01.09. 2019)

1. Obchodzimy dziś 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00 zostaną uruchomione dzwony we wszystkich polskich kościołach. Będzie to wyjątkowa forma wspomnienia ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.
  2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny.

Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawione:

- w środę o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej,

- w piątek o 9.00 dla Zespołu Szkół. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowie- dzi i Komunii św., by z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok pracy szkolnej. Doskonałą okazją są pierwszy czwartek i pierwszy piątek.

1. Od jutra w dni powszednie Msze św. będą odprawiane o 7.00 i 18.00.
  2. W środę odpust św. Rozalii. Suma odpustowa i dożynki dekanalne                 o godz. 12.00. Nieszpory u św. Rozalii we wtorek o godz. 16.00.
  3. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania do służby Bożej od godz. 17.00.

- I piątek miesiąca – Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz.7.30 - 9.00 i od 17.00.

- I sobota miesiąca – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową od 17.00.

1. W przyszłą niedzielę odpust Matki Bożej Siewnej w Wąsewie. Suma odpustowa o godz. 12.00 połączona z dożynkami diecezjalnymi. Piesza Pielgrzymka z Różana do Wąsewa wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 5.30. Pielgrzymkę poprowadzi s. Alina. Zapraszamy.
  2. Ofiary na potrzeby parafii złożyły rodziny: z ul. Gdańskiej (2 rodziny), Sienkiewicza, Pruszk i Załęża Gartki. Bóg zapłać.
  3. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  4. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Kazimierz Jóźwik z Różana w wieku 68 l.

- śp. Stanisław Paczyński z Szyg n. Narwią w wieku 89 lat, „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”