Ogłoszenia parafialne XXVI niedziela zwykła

XXVI Niedziela Zwykła (30.09. 2019)

1. We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w    objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w naszych domach, w rodzinach. Nabożeństwa październikowe w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.30.
  2. Wspominamy świętych:

- jutro – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

- we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, francuską karmelitankę, mistyczkę, ogłoszoną Doktorem Kościoła.

- w środę – świętych Aniołów Stróżów.

- w piątek – św. Franciszka z Asyżu, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patrona ekologów.

- w sobotę – św. Faustynę Kowalską, polską zakonnicę, mistyczkę, Apostołkę Miłosierdzia Bożego.

1. 3.     W tym tygodniu będziemy przeżywać:

- I czwartek miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

- I piątek miesiąca Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego

Sakramentu od godz.7.30 do 9.00.

- I sobota miesiąca – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

1. W przyszłą niedzielę – 6 października – będziemy przeżywać odpust ku czci NMP Królowej Różańca Świętego. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 11.30. Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Całą Asystę Procesyjną zapraszamy do udziału w niej. Słowo Boże będzie głosił ks. prof. Jerzy Szymołon. Nie będzie Mszy św. w Kaplicy.
  2. W środę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła przed odpustem zapraszamy panie i panów z Załuzia i Różana.
  3. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota naszego Seminarium Duchownego zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem tej uczelni, którą całkowicie utrzymują kapłani i wierni naszej diecezji. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej
  4. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.
  5. Zmarła nasza parafianka śp. Zofia Skurzyńska z Załęża Wielkiego w wieku 91 lat. „Wieczny odpoczynek…”