Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła

Parafia pw. Św. Anny w Różanie

                                                   Ogłoszenia Duszpasterskie

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy świętych:

22 lipca (środa) – św. Marię Magdalenę,

23 lipca (czwartek) – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy,

piątek - św. Kingę, dziewicę

sobota – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

  1. Duchowo przygotowujemy się do przeżycia, bardzo bogatej w wydarzenia, następnej niedzieli. Jest to niedziela odpustowa – doroczny odpust św. Anny, patronki naszej parafii. Jednocześnie w tym dniu będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii, której dokona J .E .Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski z Łomży.

        Porządek nabożeństw w następną niedzielę:

        07.30 – Powitanie Księdza Biskupa, sprawozdanie proboszcza

        09.30 – Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży

        12.00 - Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną (zapraszamy Asystę Procesyjną)

        16.00 – Msza św. i zakończenie wizytacji.

        Za tydzień nie będzie Mszy św. w Kaplicy Świętej Trójcy w Zawadach.

       Słowo Boże, przez całą niedzielę, będzie głosił Bp Tadeusz.

  1. Kandydaci do bierzmowania z rodzicami i świadkami przystąpią do spowiedzi świętej w piątek o godzinie 17.00.
  2. 1 sierpnia wyruszy 36 Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku wszystkie piesze pielgrzymki mają charakter symboliczny. Cała pielgrzymka może liczyć kilka osób. Jak co roku, będziemy duchowo towarzyszyć pielgrzymom, biorąc udział w Grupie Białej im. Św. Jana Pawła II. Zapisując się do Białej Grupy otrzymamy legitymację i znaczki pielgrzymkowe.
  3. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich. Dziękujemy za zaangażowanie, wysoką frekwencję i bardzo dobry wybór prezydenta RP. Został wybrany człowiek, który nie wstydzi się wiary katolickiej  i zachowuje się godnie, jak na prezydenta przystało.
  4. Ofiarę na potrzeby parafii naszej złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać
  5. Zmarł śp. Jan Gutowski z Pruszk, w wieku 88 lat. „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk