Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne - Odpust św. Anny

Ogłoszenia Duszpasterskie

Odpust św. Anny – 26.07.2020r.

 

  1. Dziś przeżywamy odpust ku czci św. Anny. Bogu dziękujemy za wspaniałą Patronkę – matkę NMP, babcię Pana Jezusa. Św. Annie zawierzamy wszystkie rodziny naszej parafii, dziadków i babcie.
  2. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który przybył z posługą apostolską – wizytacją kanoniczną. Polscy biskupi, co 5 lat przybywają do każdej parafii z wizytą urzędową i pasterską, by jak Apostołowie, umacniać braci w wierze i miłości Chrystusowej.
  3. W tym tygodniu wspominamy świętych:

- w środę – św. Martę,

- w piątek - św. Ignacego Loyolę, kapłana, założyciela zakonu jezuitów,

- w sobotę - św. Alfonsa Liguoriego, Biskupa i Doktora Kościoła, założyciela zakonu

    redemptorystów.

  1. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 sierpnia obchodzimy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie W (17.00) zatrzymajmy się na chwilę zadumy i modlitwy za tych, którzy zginęli w obronie honoru i naszej Ojczyzny.

Msze św. o godzinie 7.00 i 18.00. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Różańcowa.

  1. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00 spotykamy się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom ŁPP na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy św. Jana Pawła II.
  2. Od lat sierpień w Ojczyźnie naszej jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do poważnego przeżycia tego maryjnego i narodowego miesiąca – wiele świąt ku czci NMP, czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznice polskie (Powstanie Warszawskie, stulecie Cudu nad Wisłą, 40 rocznica powstania Ruchu –Związku NSZZ „Solidarność”). Niech wyrazem troski o umiłowaną Ojczyznę będzie ofiara naszej trzeźwości i abstynencji w tym miesiącu.
  3. Rodzicom i młodzieży od bierzmowania, dziękujemy za sprzątanie kościoła i dar ołtarza – komplet świec ołtarzowych. Bóg zapłać!
  4. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Kościuszki, Cmentarnej i Placu Obrońców Różana. Bóg zapłać!
  5. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Artur Różacki z Białegostoku (pochodził z Różana) w wieku 45 lat,

+ śp. Piotr Kazimierz Oleksiak z Szyg w wieku 92 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk