Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022 r.

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dziś po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odpust zupełny można zyskać za publiczne odmówienie tego aktu.
  2. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą trwały do środy 23 listopada. Gościmy br. Benona Wylegałę Wielkiego Prefekta Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który poprowadzi parafialne spotkania ewangelizacyjne. W tym czasie istnieje również możliwość, by zaopatrzyć się w wartościowe filmy i inne publikacje. Więcej informacji na plakatach.
  3. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu - czasu radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Furmana z Tulczyna na Ukrainie z parafii M.B. Różańcowej. Będzie zbierał ofiary przy wyjściu na remont świątyni. A materialnie od poniedziałku również będzie można przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej: konserwy rybne i mięsne, czekoladę, ubrania na zimę swetry, kurtki, czapki dla osób dorosłych i dzieci. Ks. Piotr prosi, aby nie przynosić kasz, mąki, makaronów.
  4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
  5. Od jutra do 30 listopada siostry, będą roznosiły opłatki na stół wigilijny. Szczegółowy plan roznoszenia opłatków został zamieszczony na stronie parafialnej i wywieszony w gablocie. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na działalność misyjną jaką  prowadzi Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Św. Rodziny.
  6. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, oraz imieniny siostry Cecylii naszej organistki. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, siostrze, scholii, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  7. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy: Różana ul. Nowej, Nadnarwiańskiej, U. Gdańskiej Blok 6B 2 osoby, i anonimowo 1 osoba. Bóg zapłać!
  8. Komunikat przewodniczącego KEP Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Coraz
    głośniej stawiana jest teza, że Ojciec Święty nie podchodził właściwie do
    tego rodzaju czynów, niewiele robił, aby ten problem rozwiązać, a nawet
    go ukrywał. Wydaje się, że panuje swego rodzaju moda na formułowanie
    tego rodzaju opinii. Tego typu oskarżenia, wpisują się to w próby
    podważenia autorytetu św. Jana Pawła II, a nawet zakwestionowania jego
    świętości, potwierdzonej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym.
    W konsekwencji stanowi to próbę zniszczenia dziedzictwa tego
    wyjątkowego pontyfikatu. Medialny atak na św. Jana Pawła II znajduje swoją przyczynę m.in. w nastawieniu niektórych grup społecznych do jego nauczania, a zwłaszcza
    na temat wartości ludzkiego życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej
    śmierci, wartości małżeństwa i rodziny, moralności życia seksualnego, a