Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

 1. Gościmy w naszej parafii ks. Piotra Furmana z Tulczyna na Ukrainie z parafii M.B. Różańcowej.
 2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 3. Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży – kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki środy i piątki o godz. 18.00. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i wyrzeczeń. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą lampiony i ozdoby choinkowe do losowania figurek Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W środę modlimy się do świętego Andrzeja, Apostoła a w sobotę do świętego Franciszka Ksawerego, Kapłana.
 5. Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Różanie pragną serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców i gości na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 4 grudnia ( w niedzielę) w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie w godz. Od 13.00 do 18.00. Podczas trwania wydarzenia będzie można nabyć ozdoby świąteczne, stroiki, bombki przygotowane przez uczniów oraz ciasta i inne słodkości przygotowane przez rodziców. Dodatkowymi atrakcjami będą: program Artystyczny przygotowany przez uczniów od godz. 14.00 oraz muzyka zespołu The Orchest Rose od godz. 16.00. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 1. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie od 17.30,
 • I piątek – Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30-9.00 i od 17.00,
 • I sobota – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia od 17.30.
 • I niedziela – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa po Mszy św. o godz. 09.30
 1. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Słowo Boże będzie głosił Ks. Łukasz Gołaszewski.
 2. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Nowej, Nadnarwiańskiej, Fortowej, Sienkiewicza, Ostrowskiej, Kilińskiego, Bloku 6 E, wioska Brzóze Duże i Brzóze Małe , Pani z ul. Tęczowej, Pan z ul. Polnej, Pan z ul. Warszawskiej, Pani z Brzuze Małe, dwie Panie z Bloku 6 B. Bóg zapłać!
 3. Siostry w tym tygodniu będą roznosić opłatki:

PONIEDZIAŁEK – 28.XI.2022r. Godz. 9:00 – Szygi, Miłony i Chrzczonki, Godz. 9:00 – ul. Warszawska, Uklei i Przemysłowa, Godz. 15:00 – bloki nr. 6c i 6d przy ul. Gdańskiej – 3 siostry.

WTOREK – 29.XI.2022r. Godz. 9:00 ul. Kościuszki i Witosa, ul. Spokojna, Targowa i Parkowa, Godz. 15:00 – bloki 8 i 8a przy ul. Szkolnej

ŚRODA – 30.XI.2022r. Godz. 9:00 – ul. Poniatowskiego i przyległe tzw. „kamieni szlachetnych” , Godz. 9:00 – ul. Hallera, Wileńska, Lwowska, Obrońców Różana i Panny Marii.  

 1. Zmarli: † Dariusz Kurlanda w wieku 61 lat z Różana „wieczny odpoczynek”