Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022 r.

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków, oraz składane ofiary do puszek wspomogą pomoc całego Kościoła.
  2. Od niedzieli 20 listopada rozpoczynamy w naszej parafii Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które będą trwały do środy 23 listopada. Będziemy gościć br. Benona Wylegałę Wielkiego Prefekta Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielska-Białej, który poprowadzi parafialne spotkania ewangelizacyjne. W tym czasie istnieje również możliwość, by zaopatrzyć się w wartościowe filmy i inne publikacje. Więcej informacji na plakatach.
  3. W środę święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, która króluje w Wilnie i swoją opieką otacza Polaków mieszkających nie tylko na Wschodzie Europy.
  4. W tym tygodniu patronują nam: w czwartek 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska, w piątek 18 listopada – błogosławiona Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica,
  5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odpust zupełny można zyskać za publiczne odmówienie tego aktu.
  6. W zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w kształcie walca w kolorach białym, czerwonym i niebieskim w cenie 20zł.
  7. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy: Załęża Wielkiego i Załęża Wielkiego z różańca. Bóg zapłać!
  8. Zmarli:

        † Janusz Urbanek w wieku 88 lat z Różana,

        † Mateusz Osoliński w wieku 18 lat z Różana

      † Hanna Mazuruk z domu Rupińska w wieku 57 lat z Różana pogrzeb w wtorek 15.11.2022r. o godz. 14.00, „wieczny odpoczynek”