Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu - GAUDETE - 11.12.2022 r.

1. W liturgii Kościoła III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy duchowo przygotowani na spotkanie z Panem i na katolickie przeżywanie zbliżających się Świąt.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
  3. w wtorek wspominamy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez zbrodniczą juntę (czyt: huntę) wojskową dowodzoną przez gen. Jaruzelskiego. Zapalając świecę, dziś wieczorem o godzinie 19.30 w oknie naszych domów – uczcijmy pamięć ofiar stanu wojennego: poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, internowanych, a także, zwykle zapomnianych oraz zmarłych z powodu braku opieki medycznej.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
  • W wtorek – Święta Łucja, dziewica i męczennica;
  • W środę - Święty Jan od Krzyża, karmelita, mistyk i doktor Kościoła.
  1. Jutro Msze św. wieczorne, z racji rekolekcji w Goworowie, będą odprawione o godzinie 18.30.
  2. W środę 21 grudnia od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  3. Msze Święte Roratnie, w kończącym się Adwencie Roku Pańskiego 2022, odprawiane są codziennie o 7.00. Dzieci i młodzieży na Msze Roratnie zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00.
  4. Organizowana jest pielgrzymka do Medugorje przez parafię Gąsewo w dniach 20 - 26.03.2023 r. więcej informacji na plakacie w gablocie, oraz bliższe informacje u Pani Barbary Beczek numer tel. 570 - 824 – 888, a także w kancelarii parafialnej.
  5. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Bloku C, Bloku 6 B, pani z Bliku 6A. Bóg zapłać
  6. Zmarł nasz parafianin

† śp. Mirosław Rochmalski z Dzbędza w wieku 69 lat,

† śp. Jerzy Chrzanowski z Chrzanowa w wieku 67 lat, pogrzeb w wtorek 13.12.20022 r. o godz. 11.00, „Wieczny odpoczynek…”