Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
  2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek i wtorek (5 i 6 grudnia) Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane o 9.30, 11.30, 16.00 i 18.00.
  • W poniedziałek Msza św. z nauką dla dzieci z Szkoły Podstawowej i młodzieży z Zespołu Szkół o godz. 09.30 przychodzą pod opieką nauczycieli.
  • W wtorek Msza św. z nauką dla dzieci z Szkoły Podstawowej i młodzieży z Zespołu Szkół o godz. 16.00
  • W czasie każdej Mszy św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiednicy będą oczekiwać w konfesjonałach. Chorych w domach będziemy odwiedzać w środę 21 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  1. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
  2. W czwartek 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne wszystkich dziewczyn i kobiet. Będziemy się modlić za polskie kobiety, by na wzór Niepokalanej Matki Zbawiciela, gorliwie wypełniały swoje macierzyńskie i kobiece powołanie.
  3. Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Różanie pragną serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców i gości na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 4 grudnia ( w niedzielę) w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie w godz. Od 13.00 do 18.00. Podczas trwania wydarzenia będzie można nabyć ozdoby świąteczne, stroiki, bombki przygotowane przez uczniów oraz ciasta i inne słodkości przygotowane przez rodziców. Dodatkowymi atrakcjami będą: program Artystyczny przygotowany przez uczniów od godz. 14.00 oraz muzyka zespołu The Orchest Rose od godz. 16.00. Cały dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na potrzeby uczniów Szkoły Podstawowej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
  4. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie Kościoła złożyli mieszkańcy ulic: Kilińskiego, Mostowej, Cmentarnej, Pogodnej, Targowej, Bloku z kominem, Brzóze Małe, Pan z bloku z ul. Warszawskiej. Bóg zapłać
  5. Zmarł: † śp. Dariusz Zimnowłodzki z Warszawy a pochodził z Różana w wieku 58 lat, „Wieczny odpoczynek…”