Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2022 r.

 1. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 2. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomżyzwraca się do nas o wsparcie w postaci ofiar pieniężnych. Dary te są dużą pomocą dla tej uczelni, którą całkowicie utrzymują wierni i kapłani naszej diecezji. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. We wtorek Dzień Fatimski. Różaniec do NMP z Fatimy o 17.30, procesja po Mszy św. o godz. 18.00
 4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Odpust parafialny w Goworowie. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy Krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 5. Dziękujemy za udział w Pieszej Pielgrzymce do Wąsewa: ks. Pawłowi za przygotowanie i prowadzenie grupy pielgrzymów (60 osobowej), Panu Burmistrzowi Piotrowi Świderskiemu za życzliwość i zabezpieczenie trasy przez jednostki OSP Różan i Chełsty. Pani Monice Dzierzgowskiej Dyrektorowi GOPS w Różanie za przygotowanie poczęstunku na trasie w Czarnowie. Bóg zapłać!
 6. W tym tygodniu patronują nam:
 • w wtorek 13 września – Św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła;
 • w czwartek 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • w piątek16 września – święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup;
 • w niedzielę 18 września – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży będzie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00
 1. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.
 2. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.