Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022 r.

 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
 2. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich, którzy pracują w mediach by byli odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów. Dzieci uczmy mądrego i dojrzałego korzystania z mediów elektronicznych, by były odporne na manipulacje i uzależnienia od nich.
 3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana szczególnie na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Dziękujemy za reprezentowanie mieszkańcom Szyg: Andrzejowi Rupińskiemu, Iwonie Rupińskiej, Danucie Karaśkiewicz, Mateuszowi Karaśkiewiczowi, Marcie Szabrańskiej, Kacprowi Żabikowi naszej parafii na diecezjalnym dziękczynieniu za plony w Zuzeli. Bóg zapłać
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • w wtorek 20 września – Święci Męczennicy Koreańscy Andrzej i Paweł,
 • we środę 21 września – Święty Mateusz, Apostoł i Ewangelista;
 • w piątek 23 września – św. Ojciec Pio, kapłan, stygmatyk, mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Różanie informuje że w poniedziałek 19 września 2022 r. w godz. 09.00 – 12.00 na targowisku miejskim w Różanie osobom z aktualnym skierowaniem z Ośrodka Pomocy Społecznej będą wydawane paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Dary przekazuje Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
 2. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać!
 3. W piątek 23 września spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00 z kandydatami do bierzmowania i rodzicami w Kościele. Zapraszamy serdecznie
 4. W dniu dzisiejszy przy wyjściu zbierane będą ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja. Bóg zapłać