Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021r.

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest Prawdą i Życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje Ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
  2. Jutro przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.
  3. W środę, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej – Imieniny Czarnej Madonny. Msze święte o 7.00, 9.00. i 18.00. W każdej parafii odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu .
  4. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
  5. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
  • we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej, apostoł;
  • w piątek 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
  • w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła.
  1. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Lazurowej, Gdańskiej i Warszawy. Bóg zapłać!
  2. Zmarła nasza parafianka † Śp. Anna Uthof – Goryszewska z Różana w wieku 75 lat, „Wieczny odpoczynek…”